nieuw werk: Ceclia Swart
07/07/26 10:58 Filed in: wereldpremière
Barok à la Folk
Een reis door volksmuziek en barokke pracht.
mét nieuwe werken van Celia Swart, Anthony Fiumara en Renske Vrolijk
Folk-geïnspireerde muziek is altijd al een onuitputtelijke bron van inspiratie voor Ensemble Black Pencil. Het ensemble laat zich verleiden door de zeggingskracht van volkselementen: de ene keer uit dit zich gecompliceerd, rauw en krachtig, de andere keer subtiel, zacht en in eenvoud. In Barok à la Folk vieren de vijf musici met hun scala aan instrumenten hoe volksmuziek niet alleen de barokke meesters beïnvloedde, maar ook vandaag de dag blijft fascineren en ontroeren.
Speciaal voor het concert in Vlissingen worden werken toegevoegd die zijn geschreven voor Land Art kunstwerken. Waaronder het werk Tij van de in Vlissingen geboren en opgegroeide Celia Swart.
donderdag 9 juli 2026 - 20.00 uur | Sint Jacobskerk, Vlissingen
EN
Op zondag 30 augustus 2026 vormt het Waterloopbos in Marknesse het decor voor een speciaal concert. Pal naast het indrukwekkende landschapskunstwerk Deltawerk// (Delta Works//) geeft Black Pencil een exclusief openluchtoptreden.
Met de wereldpremière van Tij van Celia Swart.
Het absolute hoogtepunt van dit concert is de wereldpremière van Tij (Tide), een gloednieuwe compositie van Celia Swart. Het stuk wordt voor het eerst uitgevoerd op de exacte locatie van het kunstwerk dat haar inspireerde, en vangt de essentie en ruwe kracht van Deltawerk//. Via haar beeldende muzikale vertelstijl ervaart het publiek een diepgaande dialoog tussen klank, structuur en natuur.


